راهنمای خرید کاشی و سرامیک

امروزه کاشی و سرامیک به یکی از بهترین مصالح ساختمانی تبدیل شده است. هم برای تمیزی و بهداشت ساختمان اهمیت دارد و هم به زیبایی خانه کمک می کند. به خصوص اینکه در سال های اخیر استفاده از سرامیک و کاشی علاوه بر سرویس بهداشتی و آشپزخانه برای سالن پذیرایی و سایر اتاق ها هم رایج شده است.به همین دلیل کاشی هایی از طرح ها ، رنگ ها ، اندازه ها و جنس های مختلفی ساخته شده اندکه انتخاب را برای مصرف کننده سخت تر می کنند. در این مطلب می خواهیم با نکات و پیشنهاداتی، انتخاب را برای شما آسان تر کنیم.پس اولین نکته ای که برای خرید کاشی باید به آن توجه شود مکانی هست که می خواهیم کاشی کاری کنیم؛ محیط بیرون یا داخل، محیط تجاری یا مسکونی. در صورت استفاده درمحیط مسکونی برای کدام قسمت استفاده می شود؟

آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی ، اتاق پذیرایی ویا راه پله و پارکینگ.

حمام و سرویس بهداشتی

در حمام و سرویس بهداشتی مهمترین رکن هایی که باید به آن توجه کرد: درجه جذب آب پایین کاشی و مقاومت در برابر لغزش در کف است. به علت کوچک بودن فضا نسبت به دیگر بخش های خانه بهتر است از کاشی های درجه یک و رکتیفای که لعاب خوب و نفوذ کمتر رطوبت بین بند های کاشی دارند استفاده گردد. همچنین در این مکان دست مصرف کننده برای استفاده از رنگ و طرح باز است و می توان ایده ها و افکار خود را جسورانه پیاده کرد. می توان جذابیت کار را با کاشی های رنگی، تیره و روشن و قطعا تزیینی دو چندان کرد. استفاده از کاشی های لوکس و درجه یک در حمام و سرویس بهداشتی، چهره ای شیک به دکوراسیون خانه و محیط می دهد. به علاوه می تواند ارزش کل خانه را هم بالا ببرد و به جرات می توان گفت هر چقدر در این بخش خرج کنید ضرر نخواهید کرد.

آشپزخانه

کاشی بعد از کابینت تاثیر به سزایی در زیبایی آشپزخانه دارد. کاشی های مورد استفاده در آشپزخانه معمولا می تواند از جنس های مختلف سرامیک، استیل، شیشه و چینی باشد. نکته مهمی که در کاشی کاری آشپزخانه باید به آن توجه کرد، مساحتی از کاشی است که پشت کابینت قرار می گیرد. در اکثر مواقع مساحت بزرگی از کاشی زیر کابینت می رود و مقدار کمی بین کابینت می ماند؛ در این مواقع بهتر است برای کل آشپزخانه از کاشی با قیمت مناسب و یا درجه دو و سه استفاده کنیم و بین کابین ها از کاشی های شیک و لوکس؛ این قسمت در واقع نگین آشپزخانه است و استفاده از کاشی زیبا و مناسب جلوه کابینت و آشپزخانه ما را بیشتر می کند. انتخاب رنگ کاشی بین کابینتی بستگی به سلیقه شما دارد. اگر کابینت های شما رنگی است، انتخاب کاشی با رنگ های خنثی و ملیح به زیباتر دیده شدن آشپزخانه کمک می کند  ولی اگر کابینت هایی با رنگ خنثی دارید به دنبال کاشی های رنگارنگ و طرح دار بگردید. این کاشی ها به آشپزخانه شما جانی دوباره می دهد و از خسته کننده شدن فضا جلوگیری می کند.

سالن پذیرایی

برای دیوار های سالن پذیرایی به دلیل نبود رطوبت و سرما و گرمای زیاد، ما می توانیم هم از کاشی و هم از سرامیک برای دیوار استفاده کنیم که بستگی به سلیقه مصرف کننده دارد. برای کف بهتر است از سرامیک و یا پرسلان های سایز بزرگ استفاده کنیم چون هم تعداد بندهای کمتری داشته باشیم و هم نظافت آسان تر انجام گیرد. اگر رفت و آمد در سالن کم باشد می توانیم از سرامیک و یا پرسلان های براق و سوپر پولیش استفاده کنیم ولی اگر در اتاق رفت و آمد زیاد و سایش کف بالا باشد سرامیک و پرسلان های مات مناسب تر است.

راه پله و پارکینگ

پیشنهاد ما برای راه پله استفاده ار پله های سرامیکی و پرسلانی بعلت سهولت استفاده و مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش وبرای دیوار راه پله و پارکینگ استفاده از سرامیک هاو پرسلانهای سایز بزرگ مثل  ۱۰۰*۴۰  و ۱۲۰*۴۰ است.

کاشی‌های کف و دیوار استفاده شده در محیط بیرون ساختمان

کاشی هایی که در خارج از منزل استفاده می شود باید نسبت به گرما و سرما نهایت مقاوت را داشته باشند .بهترین کاشی ها که مناسب محیط ای بیرون باشند ، کاشی هایی می باشند که پرسی باشند و جذب آب آن ها بسیار پایین باشد پرسلان بهترین گزینه ای است که دارای تمام این خصوصیات می باشد. همچنین پرسلان گزینه مناسبی برای مراکز تجاری پر رفت و آمد و محیط های صنعتی که بعلت سایش و فرسودگی بالای محیط باید کاشی های محکم و مقاومی در آن استفاده شود.

ارزش خرید بالا

سابقه بیست ساله کاشی جهانگیردر تولید و توزیع محصولات مربوط به کاشی و سرامیک موجب انتخاب بهترین کاشی با مناسبترین قیمت برای مشتریان شده  ما با انتخاب شرکت کاشی الوند که در زمینه طراحی و تولید محصولات با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز جهانی کاشی های دیوار، سرامیک های کف و محصولات گرانیتی پرسلانی با مطلوب ترین کیفیت در کنار مناسب ترین قیمت را دراختیار مصرف کنندگان می گذارد تضمین میکنیم بهترین گزینه را برای شما برگزیده ایم.